Пленуми

Президії

Інформація про найважливіші подіії

Звернення, заяви

 

 

 

До уваги голів членських організацій

З 1 січня 2011 року вступив силу Закон України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010р.  № 2297-VI,  яким було запроваджено правила поводження з персональними даними – їхньої обробки, зберігання та використання.
Згідно з цим законом всі підприємства, установи, організації, що мають статус юридичної особи (в тому числі профспілкові) повинні до кінця 2011 року подати до Державної служби захисту персональних даних (далі ДСЗПД) інформацію про наявність в цих організаціях баз персональних даних.
Районним, міським  організаціям профспілки (та первинним організаціям що мають найманих працівників) необхідно зареєструвати такі бази персональних даних (далі БПД) –

  • База персональних даних  «Працівники» - ведеться з метою забезпечення вимог законодавства про працю, реалізації податкових відносин та відносин у сфері бухгалтерського обліку;
  • База персональних даних  «Члени профспілки»;
  • База персональних даних  «Контрагенти» - фізичні особи, підприємці в яких профспілкові організації здійснюють придбання товарів.

Первинним організаціям профспілки, що мають статус юридичної особи (не мають найманих працівників) необхідно  зареєструвати такі бази персональних даних –

  • База «Члени профспілки»;
  • База «Контрагенти».

Для реєстрації головам профспілкових організацій потрібно :

  • затвердити наказ «Щодо організації роботи з захисту персональних даних» та наказ «Про захист персональних даних» (приклади дивись ТУТ );
  • отримати  згоду від членів профспілки або фізичних осіб на використання його персональних даних (приклад дивись ТУТ );
  • видати повідомлення члену профспілки або фізичній особі про включення її персональних даних до бази даних (приклад дивись ТУТ )

Фахівці  Державної служби захисту персональних даних в роз»ясненнях  визнають, що якщо  відносини виникли до 01.01.2011 р., то після цієї дати отримувати окрему згоду  членів профспілки або фізичних осіб на використання їх персональних даних немає необхідності. Отримати згоду потрібно тільки від тих членів профспілки або фізичних осіб , які вступили в профспілку або були прийняті на роботу в 2011 році і будуть вступати в профспілку або  прийматися на роботу в подальшому.

  • Заповнити бланки заяв про реєстрацію бази персональних даних  та відіслати на адресу ДСЗПД.

(форму бланка заяви для бази «Працівники» дивись ТУТ )
(форму бланка заяви для бази  «Члени профспілки» дивись ТУТ )
(форму бланка заяви  для бази  «Контрагенти» дивись ТУТ )
(незаповнену форму бланка заяви  дивись ТУТ )
Зауважте!
До заяви не потрібно додавати саму БПД чи відомості про фізосіб, із яких вона складається, оскільки реєстрації підлягає факт наявності БПД, а не її вміст. Але на кожну БПД необхідно подавати окрему заяву.
 Ви повинні заповнити та відіслати  заяви про реєстрацію баз персональних даних до ДСПЗД.
На даний час Державна служба України з питань захисту персональних даних територіальних органів або регіональних представництв не має.
Заяви про реєстрацію бази персональних даних в паперовій формі подаються нарочно чи надсилається (обов'язково рекомендованим листом) за адресою: 02660 м. Київ, вул. Марини Раскової, 15, або у формі електронного документа відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис» надсилається на електронну адресу Державної служби України з питань захисту персональних даних (register@zpd.gov.ua), також заповнити та подати заяву в електронному вигляді можна безпосередньо на сайті Державного реєстру баз персональних даних.
Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайти ДСПЗД :  WWW.ZPD.GOV.UA
Яка відповідальність передбачена за недотримання вимог законодавства про захист персональних даних?

Вид порушення

Розмір штрафу

Неповідомлення або несвоєчасно повідомлення суб'єкта персональних даних про його права у зв'язку з віднесенням його персональних даних до БПД, мету збору цих даних та осіб, яким ці дані передають

на громадян — від 3400 до 5100 грн; на посадових осіб, підприємців — від 5100 до 6800 грн

Неповідомлення або носвосчасне повідомлення ДСПЗД про зміну відомостей, що подають для державної реєстрації бази персональних даних

на громадян — від 1700 до 3400 грн; на посадових осіб/ підприємців — від 3400 до 6800 грн

Повторне упродовж року вчинення будь-якого вищезгаданого порушення, за яко особу вже було піддано адміністративному стягнонню

на громадян — від 5100 до 8500 грн; на посадових осіб, підприємців — від 6800 до 11900 грн

Ухилення від державної реєстрації бази персональних даних

на громадян — від 5100 до 8500 грн; на посадових осіб, підприємців — від 8500 до 17000 грн

Недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних у базі персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них

від 5100 до 17000 грн

Невиконання законних вимог посадових осіб ДСПЗД щодо усунення порушень законодавства про захист персональних даних

на посадових осіб, підприємців — від 1700 до 3400 грн


Офіційний коментар ДСЗПД по питаннях захисту персональних даних
З 1 січня 2012 року набирають чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України,  якими  введена адміністративна  та кримінальна відповідальність (за порушення недоторканності приватного життя стосовно незаконного збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконної зміни такої інформації), але лише за наступних умов.
1)   До ДСЗПД  повинна бути надіслана скарга громадянина України (при цьому скарга має бути підкріплена документами, що підтверджують порушення у сфері захисту персональних даних).
2)    На підставі скарги ДСЗПД буде проведено перевірку володільців та (або) розпорядників баз персональних даних щодо дотримання ними вимог законодавства у сфері захисту персональних даних, в результаті якої буде надано припис на усунення порушень.
3)  В разі невиконання припису ДСЗПД складає адміністративний протокол, який потім передається до суду.
4) На підставі адміністративного протоколу проводиться судове засідання і приймається рішення про накладення адміністративного стягнення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, на підставі якого володільцем бази персональних даних сплачується штраф.
Довідково. Ухиленням від державної реєстрації бази персональних даних не вважатиметься факт подачі володільцем бази персональних даних заяви про реєстрацію бази персональних даних до ДСЗПД до 1 січня 2012 року.

Єдиним органом виконавчої влади, на який законом покладеного завдання щодо контролю  за додержанням вимог законодавства про захист персональних даних є Державна служба України з питань захисту персональних даних, а рішення про адміністративне стягнення прийматиме лише суд.

 
 
Головам РК, МК, ППО ВНЗ,
                                                                       первинних профспілкових організацій
інформаціяДоводимо до Вашого відома лист Прем’єр-Міністра України М.Я.Азарова у відповідь на звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 05.05.2011р. (додається)
Головам РК, МК, ППО ВНЗ,
                                                                       первинних профспілкових організацій
Доводимо до Вашого відома постанову бюро президії ЦК Профспілки «Про стан соціального діалогу…»(додається) та лист заступника голови ФПУ С.Кондрюка (додається).
Головам РК, МК, ППО ВНЗ,
                                                                       первинних профспілкових організацій
Доводимо до Вашого відома постанову бюро президії ЦК Профспілки  «Про проведення акції протесту  Профспілки працівників освіти і науки України» (додається).     
Головам РК, МК, ППО ВНЗ,
                                                                       первинних профспілкових організацій
Доводимо до Вашого відома спільну постанову президій бюджетних галузей «Про загострення соціально-економічної ситуації в бюджетній сфері» (додається), спільне звернення до Президента України (додається) та спільну заяву (додається) членів президій профспілок бюджетної сфери.
Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
Доводимо до Вашого відома постанову Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України № П-28-1 від 25.10.2010р.(додається) .
Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
Доводимо до Вашого відома протокол домовленостей між Кабінетом Міністрів України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки (додається) .

 ІХ пленум Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки

14.04.2009 року відбувся черговий пленум Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки  детальніше…

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

           
           
           
           
Ablabar©  

колективна
угода