[1] [2] [3] [4] >>

 

   

Про організацію

Працівники

Соціальноекономічний захист

Правовий захист

Колективно-договірне регулювання

Охорона праці

Фінансова робота

Офіційні документи,
повідомлення

Навчання

На допомогу голові первинної профспілкової організації

Запитуєте - Відповідаємо

Оздоровлення, спорт

Огляди, конкурси

Інформує ПРОФТЕЛЕГРАФ

Контакти

Звіти

 
 
До 15 липня 2020 року необхідно здати Форми фінансової звітності: (завантажити)
 
Головам членських організацій
Доводимо до вашого відома та використання в роботі лист обкому Профспілки до Народних депутатів України щодо недопущення  включення  (реєстр. №2681) до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України. (додається)
 
ДО УВАГИ ОСВІТЯНСЬКИХ КОЛЕКТИВІВ!
У зв’язку з чисельними зверненнями щод оплати праці та організації роботи педагогічних працівників під час карантину повідомляємо наступне.
 1. ПЕРІОД КАРАНТИНУ Є РОБОЧИМ ЧАСОМ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
  Пунктом 5.2.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки передбачено, що періоди, впродовж яких у закладах освіти не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв'язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної, наукової робіт відповідно до наказу керівника закладу в порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
 2. ПІД ЧАС КАРАНТИНУ КЕРІВНИКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МОЖУТЬ НАДАВАТИ ДОЗВІЛ ПРАЦІВНИКАМ ПРАЦЮВАТИ ЗА МЕЖАМИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
  У п. 5.3.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки Міністерство освіти і науки України рекомендує органам управління освітою, керівникам закладів та установ освіти і науки створювати умови для використання педагогічними та науково-педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної (науково-педагогічної) роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами закладу освіти.
  Таким чином, в разі видання відповідного розпорядження (наказу) керівника закладу освіти, педагогічні працівники мають право працювати за межами закладу освіти, наприклад в бібліотеці чи за місцем проживання.
 3. ВІДПУСТКА, У ТОМУ ЧИСЛІ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, МАЄ НАДАВАТИСЯ ВИКЛЮЧНО ЗА БАЖАННЯМ ПРАЦІВНИКІВ
  Варто пам’ятати, що Законом України “Про відпустки” передбачено лише два види відпусток без збереження заробітної плати: А) за згодою сторін; Б) за бажанням працівника в обов’язковому порядку.
  Надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням підстав надання такої відпустки та її тривалості лише за умови письмової згоди працівника.
  Надання роботодавцем працівникові відпустки без збереження заробітної плати без згоди працівника чинним в Україні законодавством не передбачено. Якщо власник чи уповноважений ним орган, пропонує працівникові написати заяву на відпустку без збереження заробітної плати, працівник має право відмовитись писати таку заяву.
 4. МАТЕРІ ДІТЕЙ ДО 14 РОКІВ МАЮТЬ ПРАВО НА ВІДПУСТКУ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ
  П. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки», передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у ч. 3 ст. 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території. Отже, окрім матері, така відпустка може бути використана повністю або частково батьком дитини, бабою, дідом чи іншим родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів. Правом на таку відпустку користується лише одна із зазначених осіб.
 5. ВСІМ ПРАЦІВНИКАМ, У ТОМУ ЧИСЛІ ТИМ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ ЗА СУМІСНИЦТВОМ, ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ЗАРОБІТНА ПЛАТА ЗА ПЕРІОД КАРАНТИНУ
  Пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).
  Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства. Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.
  МОНУ в листі №1/9-161 від 13.03.2020 також вказало, що для тих педагогічних працівників, оплата праці, яких здійснюється за тарифікацією, за час карантину виплачується заробітна плата, встановлена при тарифікації.
 
Головам членських організацій
16.03.2020 Доводимо до відома та використання в роботі лист Голови Профспілки Г.Ф. Труханова   від 16.03.2020 за № 02-8/198 (додається).   
 
МОН: з 12 березня запроваджується тритижневий карантин у всіх закладах освіти
З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 11 березня 2020 року. Детальніше
 
Оплата праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання через карантин
У зв'язку епідеміологічною ситуацією, що нині склалася, Урядом, органами місцевого самоврядування, керівниками закладів освіти та органами освіти та місцевого самоврядування приймаються рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої. Але через те, що заняття в закладах освіти не проводяться, за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата. Детальніше
 
Я жінка. І я донорка
6 березня у рамках соціального проєкту профкому ХНУ «Стань донором – подаруй краплю надії!» відбулася акція «Я жінка. І я донорка», приурочена до Міжнародного жіночого дня. Участь в акції взяли постійні учасниці донорського проєкту – студентки Хмельницького національного університету, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та небайдужі жительки Хмельницького. (детальніше)
 
Головам членських організацій
11.03.2020 Направляємо для використання в роботі постанову Кабінету Міністрів України від 03.03.2020  № 179 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у 2020 році».
     Зазначеною постановою затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у 2020 році, відповідно до якого вчителям, які станом на 1 січня 2020 року працювали на посаді вчителя та мали стаж педагогічної роботи до 10 років включно, а також мають педагогічне навантаження у 2020 році і продовжують обіймати посаду вчителя, виплачується допомога в розмірі десяти прожиткових мінімумів для  працездатних осіб, що установлений на 1 січня 2020 року.
     Черговість виплати допомоги визначається розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами у межах затвердженого кошторису та відповідно до помісячного розпису асигнувань.
        Субвенцію з державного бюджету на зазначену мету у 2020 році розподілено обласним бюджетам та бюджету м. Києва, обсяги якої затверджено в додатку до постанови.
    Додаток: на 3 аркушах.
 
СПО: робота над компромісним законопроектом про трудові відносини
3 березня 2020 року відбулося засідання Спільного представницького органу об’єднань профспілок. На засіданні заслухано інформацію Робочої групи про хід роботи над компромісним законопроектом з врегулювання трудових відносин, а також пропозиції СПО до проекту Рекомендацій Комітетських слухань щодо внесення змін до законодавства про профспілки та соціальний діалог. Детальніше
 
Україна: Уряд обіцяє, що нові закони відповідатимуть стандартам МОП
Міжнародна Конфедерація Профспілок і Європейська конфедерація профспілок домоглися від української влади обіцянок, що новий закон про працю буде відповідати стандартам МОП та трудового законодавства ЄС, а з профспілками будуть проводитися консультації при розробці законодавчих актів.Детальніше
 
Малокомплектні школи з кількістю 30-50 учнів – збережено!
Завдяки діям Профспілки вдалося не допустити прийняття норми, про заборону здійснювати за рахунок освітньої субвенції фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти та закладів загальної середньої освіти у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення), кількість учнів у яких становить менше 30 осіб – з 1 вересня 2020 р., менше 40 осіб – з 1 вересня 2021 р., менше 50 осіб – з 1 вересня 2022 р..  Детальніше
 
Профспілковий пікет – «За справедливу трудову реформу!»
26 лютого 2020 року біля будівлі Уряду України відбувся профспілковий пікет – «За справедливу трудову реформу!». Організатор – Федерація професійних спілок України. Детальніше
 
Профспілка проти законопроекту № 2708 «Про працю»: звернення до Комітету
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував до голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України С.В. Бабака правовий висновок щодо проектів законів України «Про працю» (реєстр. № 2708 від 28.12.2019 року; реєстр. № 2708-1 від 11.01.2020 року; реєстр. № 2708-2 від 16.01.2020 року).
ЦК Профспілки пропонує профільному Комітету Верховної Ради України прийняти рішення про відкликання та зняття з розгляду проекту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708) як такого, що суперечить Конституції України, актам міжнародного права, ратифікованим Україною. Детальніше
 
ХМЕЛЬНИЧЧИНА. СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ Є: ТЕРИТОРІАЛЬНУ УГОДУ - ПІДПИСАНО
Після тривалого узгодження, нарешті, під час засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради Територіальну угоду на 2020-2022 роки між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Федерацією профспілок області та Об’єднанням організацій роботодавців області підписано. Документ своїми підписами засвідчили голова ОДА Дмитро Габінет, Голова ФП області Геннадій Харьковський і голова Об’єднання організацій роботодавців області Іван Дунець. Детальніше
 
СУД ВІДКРИВ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ЗА ПОЗОВОМ ПРО ВІДКЛИКАННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО ПРАЦЮ»
Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі щодо визнання дій Кабінету Міністрів України  протиправними в частині порушення процедури погодження із СПО об’єднань профспілок проекту Закону України «Про працю», який в подальшому зареєстрований у Верховній Раді України за №2708 від 28.12.2019. Про це повідомляє прес-служба суду.
Відповідний позов до суду подала Федерація профспілок України. Серед вимог позову — зобов’язати КМУ, як суб’єкта законодавчої ініціативи, відкликати вказаний законопроект.
ОАСК ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 8 квітня 2020 року.         
 
Комітет ООН заслухав інформацію про порушення прав працівників в Україні
З 17 лютого до 6 березня 2020 року у Женеві відбувається 67-ма сесія Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав, до якого входять 18 незалежних експертів, які здійснюють моніторинг виконання Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права.
Федерація профспілок України направила до Комітету інформацію про порушення державою Україна прав працівників та профспілок, визначених статями 7, 8, 9, 10 і 11 Пакту. Детальніше
 
Руки геть від українських профспілок!
Міжнародна конфедерація профспілок закликала свої членські організації приєднатися до Глобального дня дій на підтримку українських профспілок - 25 лютого 2020 року. Детальніше
 
Головам членських організацій
Доводимо до вашого відома відповідь та депутатське звернення народного депутата України О. Копанчук на звернення Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України щодо реформування трудового законодавства. 
 
Перезавантаження соціального діалогу і роль профспілок: слухання у Комітеті
20.02.2020 19 лютого 2020 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулися слухання на тему – «Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціально/публічного діалогу». Детальніше 
 
Профспілка категорично проти звільнення 20 тисяч педагогів та закриття більше 3000 шкіл!
  19.02.2020 Профспілка працівників освіти і науки України розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» і наголошує, що на погодження та розгляд Профспілки зазначений проект не надходив. У зв’язку з цим відповідний лист було спрямовано до СПО об’єднань профспілок. детальніше  
 
Генератори педагогічних ідей і новинок
Завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020». Кращі з кращих освітян Хмельниччини упродовж кількох днів захищали свої проєкти, виконували тестові завдання з фаху та методики викладання навчальних предметів, проводили майстер-класи, представляли власний досвід, демонстрували практичні навички.
Конкурс об’єднав справді творчих, відкритих до нових знань, готових ділитися своїми знаннями педагогів, які дарують дітям не лише знання, а й надихають, зацікавлюють та мотивують до інтелектуального й духовного зростання в умовах Нової української школи.
Відтак перемогу в цьому, 25-му за ліком, конкурсі за номінаціями здобули:
 • Тимофійко Сергій Олегович, учитель Січенецького НВК Дунаєвецької ОТГ («Історія»);
 • Дякіна Інна Петрівна, вчитель ЗОШ №6 м. Кам’янця-Подільського («Зарубіжна література»);
 • Цимбал Інна Олександрівна, вчитель Шепетівського НВК №1 («Початкова школа»);
 • Джуглій Любов Степанівна, вчитель Хмельницького ліцею №17 («Образотворче мистецтво»);
 • Зима Наталія Володимирівна, вчитель Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею («Хімія»).
На урочистому закритті конкурсу, що відбулося у приміщенні Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,  кращих учителів краю привітали і вручили їм дипломи Оксана Ситницька, заступник голови облдержадміністрації; заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко; директор Департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля; ректор Хмельницького ОІППО Віктор Очеретянко; голова обкому профспілки працівників освіти і науки Анатолій Яримюк.
Тепер на переможців у квітні чекають фінальні випробування на всеукраїнському рівні, що пройдуть у Львові, Рівному, Дніпрі, Чернівцях і Білій Церкві.
 
Отримано відповідь з Комітету ВРУ щодо пенсій за вислугу років
  13.02.2020  На звернення ЦК Профспілки до Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з приводу необхідності врегулювання питання можливості виходу на пенсію за вислугу років педагогічних працівників у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 4.06.2019 № 2-р/2019 щодо невідповідності Конституції України змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення» надійшла відповідь. детальніше
 
Оплата праці вчителів під час призупинення навчання через карантин.
13.02.2020 У зв’язку епідеміологічною ситуацією, що нині склалася, керівниками закладів освіти та органами освіти та місцевого самоврядування приймаються  рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої. Але через те, що заняття в закладах загальної середньої освіти не проводяться, за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата. Детальніше
 
Профспілка звернулася до Президента застосувати право вето до закону «Про повну загальну середню освіту»
13.02.2020 Профспілка освітян звернулася до Президента України з вимогою застосувати право вето щодо закону «Про повну загальну середню освіту», прийнятого 16 січня 327 народними депутатами України, з його дискримінаційними та антиконституційними норми. Детальніше
 
Дискримінація вчителів за віковою ознакою – неприпустима!
13.02.2020 Профспілка освітян звернулася до Уповноваженого з прав людини  щодо неприпустимості дискримінаційних норм, які мають місце у прийнятому законі «Про повну загальну середню освіту», законопроект 0901, Прикінцевими та перехідними положеннями якого керівників шкіл зобов’язано припинити до 1 липня 2020 року безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, та укласти з ними строкові договори на один рік.  Детальніше
 
Шановні колеги!

На сайті Верховної Ради України в розділі «Електронні петиції» 14 січня було розміщено петицію з вимогою не розглядати законопроект «Про працю» № 2708, оскільки він порушує конституційні права громадян та позбавляє їх соціальних гарантій і захисту (адреса петиції: https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/7274). Станом на 03.02.2020 петицію підписали більше 10 тисяч громадян (необхідно 25 тисяч голосів).

Звертаємося до вас із проханням долучитись до електронного голосування та поінформувати ваші членські організації про необхідність підтримати зазначену петицію і проголосувати на сайті проти антисоціального законопроекту (інструкція щодо голосування додається).

Сподіваємось на вашу активну участь у голосуванні з метою підтримки електронної петиції.

 
ХМЕЛЬНИЧЧИНОЮ КОТИТЬСЯ «ХВИЛЯ ГНІВУ»!

Профспілкове віче сказало рішуче «Ні – трудовому рабству! Всі - на захист   трудових і соціально-економічних прав людини праці!

30 січня у залі Федерації профспілок Хмельницької області ніде було і яблуку впасти: понад триста профспілкових лідерів і профактивістів зібралися висловити рішучий протест намаганням уряду, законотворців знищити профспілки та, відкинувши демократію, волю і свободу вибору людей, загнати кожного трудівника у далеке минуле, коли панувало трудове рабство й середньовічний морок. Зала тріщала, бо люди йшли і йшли, плекаючи надію відстояти завойоване віками і чималими зусиллями не одного покоління українців...   (див тут)

СПО профспілок звернувся до суду щодо проекту закону «Про працю»
   

   29 січня 2020 року, Федерація профспілок України звернулася в інтересах Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання незаконними дії Кабінету Міністрів України в частині порушення Урядом визначених законами та Генеральною угодою на 2019-2021 роки процедур оприлюднення і погодження із СПО об’єднань профспілок проекту Закону України «Про працю».

Це – позов, спрямований на захист прав та законних інтересів кожного працівника від реальної загрози запровадження ліберальним Законом Уряду рабської праці в Україні.
Федерація профспілок України висловила сподівання, що суд надасть справедливу оцінку протиправним діям Кабінету Міністрів Україну.
 
Науковці висловили незгоду щодо проекту Закону України «Про працю»
29 січня 2020 року в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбулося засідання круглого столу «Реформування трудового законодавства в Україні: нові виклики і можливості», присвяченого обговоренню проекту Закону України «Про працю» (реєстр. №2708 від 28.12.2019). У його роботі взяли участь представники від профспілок.(див тут)
 
Головам членських організацій
03.02.2020 Доводимо до вашого відома лист ЦК Профспілки про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2019 рік. (додається)
 
Головам членських організацій
03.02.2020 Доводимо до відома і врахування у роботі спільне роз’яснення Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Щодо тривалості щорічної основної відпустки вихователів закладів дошкільної освіти у 2020 році» в листі від 30.01.2020 за № 1/9-59 та № 02-8/100 відповідно.(додається)
 
Головам членських організацій
31.01.2020 Доводимо до вашого відома та використання в роботі заяву до Ради асоціації Україна-ЄС (додається), та звіт членів делегації ФПУ про відрядження до Брюселю  (додається).
 
Головам членських організацій
24.01.2020 За ініціативою членів Громадської Ради при Хмельницькій ОДА Анатолія Яримюка, Анатолія Вичавки прийнято звернення до народних депутатів України від Хмельницької області (додається).
 

21 січня 2020 року відбулась зустріч голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолія Яримюка з народним депутатом України від  політичної партії "Слуга народу» Сергієм Мандзієм, на якій було вручено та обговорено звернення делегатів  ХХ звітно-виборної конференції Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України до народних депутатів України.
 
Головам членських організацій
22.01.2020 Доводимо до вашого відома інформацію про Закон України "Про повну загальну середню освіту" (додається), та інформацію про продовження наступу Урядом на трудові права працівників (додається).
 
Головам членських організацій
18.01.2020 За результатами Всеукраїнського профспілкового віче надсилаємо для проведення роз'яснювальної роботи презентації щодо антисоціальних та проти Профспілкових законопроектів від Уряду (додається).
 
Головам членських організацій
18.01.2020Доводимо до вашого відома лист ЦК Профспілки (додається) щодо правового висновку  до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок) (реєстр. № 2681)(додається).
 
Головам членських організацій
18.01.2020 Доводимо до вашого відома та використання в роботі лист ЦК Профспілки про набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 року № 755 «Деякі питання оплати праці працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл», відповідно до якої підвищені посадові оклади керівних працівників, інструкторів-методистів, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл (шляхом встановлення додаткових коефіцієнтів підвищення залежно від кваліфікаційних категорій), оплата праці яких здійснюється відповідно до наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 23.09.2005 № 2097 «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту»(додається). та звернення ФП області (додається).
 
Головам членських організацій
18.01.2020 Доводимо до вашого відома та використання в роботі лист ЦК Профспілки про прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1133 «Про внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», якою внесено зміни до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (додається).
 
Головам членських організацій

Повідомляємо, що з 01.01.2020 року банківський рахунок Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України не змінився.
Банківський рахунок Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України:

UA213157840000026006300767272

 
До 22 січня 2020 року необхідно здати Форми фінансової звітності: (завантажити)
 
27.12.2019 Для використання в роботі подаємо форми статистичного звіту за 2019 рік,  для голів РК, МК  (додається), для голів ППО ВНЗ  (додається), для голів ППО ПТНЗ  (додається), для голів ППО (інші)  (додається).  Звіт необхідно подати в обком Профспілки до 10 січня 2020 року.
 
Головам членських організацій
20 .12.2019 Доводимо до вашого відома листи ЦК Профспіки від 18.12.19р. №02-8/745 про фінансування освітньої галузі (додається), від 18.12.19р. №02-8/744 про врахування в роботі постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2019 р. № 1044 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 822 та зупинення її дії»(додається), від 18.12.19р. №02-8/743 про врахування у роботі постанови Кабінету Міністрів України від 15.12.2019 № 1028 «Про виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти»(додається).
 
Головам членських організацій
20 .11.2019 Для використання у роботі доводимо до вашого відома статтю "НОВАЦІЇ У ВИЩІЙ ШКОЛІ Й ПІДТРИМКА СПОРТУ" (додається)
 
Головам членських організацій
20 .11.2019 Для використання у роботі доводимо до вашого відома статтю "Про зарплати , субвенцію і мережу " (додається)
 
Головам членських організацій
14.11.2019 Для використання у роботі доводимо до вашого відома статтю "ПРОТЕСТ ПРОФСПІЛКИ" (додається)
 
Головам членських організацій
12.11.2019 Доводимо до вашого відома інформацію про пенсію за вислугу років (додається).
 
Головам членських організацій
2.11.2019Обком  Профспілки працівників освіти і науки України направляє для використання в практичній роботі та доведення до відома профспілкових організацій лист СПО об’єднань профспілок від 25.10.2019 № 01-12/457-спо «Про внесення профспілкового проекту Трудового кодексу України до Верховної Ради України».
Додатки:
 
Головам членських організацій
20.09.2019 Для використання у роботі доводимо до вашого відома статтю "ПІДВИЩЕННЯ ПОСАДОВИХ ОКЛАДІВ: запитання і відповіді " (додається)
 
Головам членських організацій
20.09.2019 Для використання у роботі доводимо до вашого відома статтю "Що тобі дає Профспілка?" (додається)
 
Головам членських організацій
01.10.2019 Доводимо до вашого відома та використання в роботі залишки освітньої субвенції 2019 по серпень 20.09 (додається)
 
Головам членських організацій
20.09.2019 Доводимо до вашого відома та керівництва в роботі лист обкому Профспілки  щодо зміни банківського рахунку (додається)
 
Головам членських організацій
17.09.2019 Доводимо до вашого відома лист ЦК Профспілки щодо проекту закону України «Про повну загальну середню освіту» за № 0901 від 29.08.2019, прийнятого Верховною Радою України в першому читанні 30.05.2019 року за реєстраційним № 10204 та поданого 11.07.2019 року на розгляд парламенту до другого читання.(додається)
 
Головам членських організацій
27.08.2019 Доводимо до вашого відома звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України  до Уряду, Міністерства освіти і науки України з приводу постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» (додається)
 
Головам членських організацій
Обласна організація  Профспілки працівників освіти і науки України відповідно до постанови Президії ЦК Профспілки від 27.02.2018 р. № П-13-3 та листа ФПУ від 27.07.2019 року № 02/01-22/631, з метою своєчасного подання пропозицій щодо нагородження активних учасників літнього дитячого оздоровлення просить надати до 05 вересня 2019 року:
- інформацію та показники згідно з формою, що додається;
- клопотання щодо нагородження активних учасників дитячого оздоровлення відзнаками ЦК Профспілки, Федерації профспілок України, обкому Профспілки.
Інформацію просимо надати електронною поштою (hmosok@ukr.net).
Контактна особа: Крук Т.П,  тел. 76-31-22.
 
Головам членських організацій
19.08.2019 Доводимо до вашого відома лист Міносвіти України "щодо реалізації положень частини другої
статті 61 Закону України «Про освіту». (додається)
 
Головам членських організацій
25.06.2019. Доводимо до вашего відома відповідь народного депутата України Гереги О.В. на звернення від 28.05.2019 р. №01-10-62 щодо виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці (додається).
 
Головам членських організацій

22.06.2019 Доводимо до вашего відома листи Пропозиції ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Порівняльну таблицю до проекту закону «Про повну загальну середню освіту», реєстраційний № 10204 від 05.04.2019 (додається).

 
До 15 липня 2019 року необхідно здати Форми фінансової звітності: (завантажити)
 
Головам членських організацій
22.05.2019 Доводимо до вашего відома листи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України   «Щодо реалізації положень частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» № 02-8/239 (додається),  № 02-8/240(додається) та відповідь Міносвіти (додається).
 
Головам членських організацій
25.04.2019 Обком Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що у Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про повну загальну середню освіту», реєстраційний № 10204 від 05.04.2019, поданий на розгляд Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України.
   На звернення Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України О.В. Співаковського ЦК Профспілки опрацьовано текст законопроекту та надано відповідні зауваження і пропозиції в листі від 23.04.2019 № 02-5/223 з вимогою його доопрацювання з урахуванням викладених зауважень і пропозицій. (лист додається).
       Доводимо зазначені пропозиції до відома та організації відповідної роботи на місцях. З текстом законопроекту можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної Ради України: https://rada.gov.ua/
 
Головам членських організацій
25.04.2019 Доводимо до вашого відома лист від Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти до ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо численних звернень первинних профспілкових організацій закладів освіти з вимогою підтримати зареєстрований у Верховній Раді Україні проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» у частині виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці» (додається).
 
Відбулося розширене засідання президії Хмельницької обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки

19.02.2019 року відбулося розширене засідання президії Хмельницької обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки. Перед початком засідання голови членських організацій хвилиною мовчання вшанували пам’ять  та поклали квіти до  Пам'ятника Героям Небесної Сотні.
 На президії було розглянуто питання про здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю було перевірено роботу Хмельницького міськкому Профспілки. З інформацією виступив голова Хмельницького міськкому  Профспілки Тимошенко О.С.
Після президії відбулася нарада голів членських організацій, на яку було запрошено заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Павлишину Світлану Андріївну та начальника відділу формування НАФ та діловодства Державного архіву Хмельницької області Рагу Валентину Станіславівну.
Павлишина С.А. відмітила, що сьогодні, під час впровадження в державі освітньої реформи, реформи децентралізації  діяльність профспілкових організацій всіх рівнів є як ніколи важливою та необхідно. Вона наголосила на важливості тих інновацій, якими сьогодні живе наше суспільство, адже 2018 рік став роком старту реформи початкової школи.
На завершення  Світлана Павлишина відповіла на запитання голів профспілкових організацій.
Валентина Рага ознайомила присутніх з особливостями ведення діловодства та архівної справи в організаціях Профспілки працівників освіти і науки України. Учасникам наради були роздані методичні рекомендації з даного питання.
Наприкінці  наради голова обкому Профспілки Анатолій Яримюк нагородив  Почесним знаком Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України «Турбота про дітей» Ізяславську районну організацію Профспілки працівників освіти і науки України, за високі показники в організації оздоровлення та відпочинку дітей освітян. Отримала нагороду голова Ізяславського райкому Профспілки Лех Тетяна Іванівна.
Вів засідання  президії та нараду голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Яримюк.

 

Обласний етап всеукраїнського конкурсу « Учитель року 2019 »

Справжній професіонал – це той, хто упевнено приймає виклики, не боїться подивитися у вічі невідомому, здатен експериментувати й самовдосконалюватися у праці.
З метою розвитку педагогічного професіоналізму підвищення фахової майстерності та підтримки творчої праці вчителів впродовж грудня – січня проходив I-II етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2019» у номінаціях: «Захист Вітчизни»,  «Географія», «Французька мова», «Вчитель інклюзивного класу», «Основи здоров’я».
На завершальному II (обласному) етапі взяли активну участь 77 педагогів об’єднаних територіальних громад, районів, міст.
У номінації «Географія» свою професійну майстерність демонстрували  23 учасники, «Захист Вітчизни» - 16 учасників, «Французька мова» - 3 учасники. Вперше в історії всеукраїнського  конкурсу «Учитель року» педагоги змагалися у номінаціях  «Основи здоров’я» - 25учасників та «Вчитель інклюзивного класу» -10 учасників.
В ході конкурсу учасники змагалися у таких випробовуваннях: «Тестування з фахової майстерності», «Практична робота», «Методичний практикум», «Проект»,  «Урок».
За результатами високого рівня фахової майстерності, вмінням володіти сучасним інструментарієм та  інформаційно – комунікативними  технологіями, за підсумком конкурсних випробовувань «Тестування з фахової майстерності», «Методичний практикум», «Практична робота»  на відбірковому етапі у фінальний етап вийшли по 6 учасників.
За рішенням компетентного журі у фінальному етапі перемогу здобули члени нашої Профспілки:

 • номінація «Географія» – Швець Наталія Василівна, Городищенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Судилківської сільської ради Шепетівського району;
 • номінація «Захист Вітчизни» - Задоянчук Олександр Іванович, Городоцький ліцей № 4 Городоцької міської ради Хмельницької області;
 • номінація «Основи здоров’я» - Буняк Діна Віталіївна, Дунаєвецький навчально-виховний комплекс "ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія";
 • номінація «Французька мова» -  Макарець Інна Іванівна, Красилівський навчально-виховний комплекс "Гімназія та загальноосвітня школа І ступеня";

Президія обласного комітету  Профспілки працівників освіти і науки України щиро вітає переможців!
Голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Яримюк А.С. привітав переможців, вручив їм грамоти та грошові винагороди.
Крім того, всі бажаючі учасники конкурсу, які є членами Профспілки, мали змогу за кошти Профспілки проживати в готелі навчального центру ФПО «Побужжя».
Висловлюємо подяку організаторам конкурсу, педагогічним колективам які, забезпечили його проведення.

 
Головам членських організацій
05.02.2019 Доводимо до вашого відома лист голови ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Г.Ф.Труханова до Президента України Порошенко П.О. щодо забезпечення безпечних умов праці та навчання всіх учасників освітнього процесу.(додається)
 
Головам членських організацій
05.02.2019 Доводимо до вашого відома лист ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 36 «Про підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників», згідно з якою з 1 січня 2019 року підвищуються на 11% посадові оклади науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, перелік посад яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників». (додається)
 
До 15 січня 2019 року необхідно здати Форми фінансової звітності: (завантажити)
 

18.12.2018 року відбувся черговий VІІІ пленум Хмельницької обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки   на якому було розглянуто питання про стан виконання зобов’язань сторонами соціального діалогу за обласною угодою між Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА та Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2017 - 2020 роки та внесення до неї змін. З доповіддю виступив голова Хмельницького обкому  Профспілки Яримюк А.С..
 В обговоренні прийняли участь голова Чемеровецького  райкому Профспілки Мельничук В.М., голова Старокостянтинівського  райкому Профспілки Ниник А.О., голова профкому студентів ХГПА Сівак Н.А., голова Волочиського райкому Профспілки Скакун Л.Д..
Того ж дня відбулося чергове засідання президії Хмельницької обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки,   на якій було розглянуто питання  про створення належних і безпечних умов праці та життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу Чемеровецького району та роль профспілкової організації в забезпеченні контролю за дотриманням Закону України «Про охорону праці» (голова Мельничук В.М.).
На засіданні президії також був затверджений план основних заходів обкому Профспілки на перше півріччя 2019 року, були розглянуті поточні питання діяльності Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Вів засідання пленуму та президії голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Яримюк.

 
17 грудня 2018 року представники студентського профкому ХНУ разом із завідувачем відділу навчально-виховної роботи Байдич Л. Е. сформували і передали бійцям ООС 10 ящиків із подарунками (з продуктами харчування, солодощами, засобами особистої гігієни),які збирали протягом проведення благодійної акції "Подарунок солдату" у Хмельницькому національному університеті.
Також представники профкому ППОс_ХНУ підписали бійцям прапор України із привітанням до новорічних свят.
Щиро дякуємо студентам, викладачам та співробітникам університету за активну участь у акції!  
Відбулося розширене засідання президії Хмельницької обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки

19.02.2019 року відбулося розширене засідання президії Хмельницької обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки. Перед початком засідання голови членських організацій хвилиною мовчання вшанували пам’ять  та поклали квіти до  Пам'ятника Героям Небесної Сотні.
 На президії було розглянуто питання про здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю було перевірено роботу Хмельницького міськкому Профспілки. З інформацією виступив голова Хмельницького міськкому  Профспілки Тимошенко О.С.
Після президії відбулася нарада голів членських організацій, на яку було запрошено заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Павлишину Світлану Андріївну та начальника відділу формування НАФ та діловодства Державного архіву Хмельницької області Рагу Валентину Станіславівну.
Павлишина С.А. відмітила, що сьогодні, під час впровадження в державі освітньої реформи, реформи децентралізації  діяльність профспілкових організацій всіх рівнів є як ніколи важливою та необхідно. Вона наголосила на важливості тих інновацій, якими сьогодні живе наше суспільство, адже 2018 рік став роком старту реформи початкової школи.
На завершення  Світлана Павлишина відповіла на запитання голів профспілкових організацій.
Валентина Рага ознайомила присутніх з особливостями ведення діловодства та архівної справи в організаціях Профспілки працівників освіти і науки України. Учасникам наради були роздані методичні рекомендації з даного питання.
Наприкінці  наради голова обкому Профспілки Анатолій Яримюк нагородив  Почесним знаком Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України «Турбота про дітей» Ізяславську районну організацію Профспілки працівників освіти і науки України, за високі показники в організації оздоровлення та відпочинку дітей освітян. Отримала нагороду голова Ізяславського райкому Профспілки Лех Тетяна Іванівна.
Вів засідання  президії та нараду голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Яримюк.

 
 
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ 
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

У рамках благодійної акції, приуроченої до дня Святого Миколая, 
організованої студентським профкомом ХНУ та кафедрою психології та педагогіки, 14 грудня 2018 року, студенти та викладачі кафедри психології та педагогіки і представники студентського профкому Хмельницького національного університету, відвідали комунальний соціально-медичний заклад «Меджибізький дитячий будинок-інтернат».
Вже стало доброю традицією - благодійна підтримка Хмельницьким  національним університетом, Меджибізького дитячого будинку-інтернату, де наразі проживають 60 дітей з всієї України, які страждають на глибоку та важку розумову відсталість, ДЦП, хворобу Дауна, тетрапарез, мікроцефалію тощо.
Студентами та викладачами Хмельницького національного університету були зібрані кошти і закуплені подарунки.Також до акції долучилися небайдужі жителі Хмельницького - Шкляр Михайло з дружиною Галиною, які передали кілька ящиків яблук.
Вихованці закладу з цікавістю спілкувалися з представниками  Хмельницького національного університету, показували свої ігрові кімнати та 
спальні.
Інформація кафедри психології та педагогіки, студентського профкому ХНУ  
 
 
Головам членських організацій

 

 

     
[1] [2] [3] [4] >>
   
 
         
           
           
Ablabar©  

колективна
угода