[1] [2] [3] [4]

 

   

Про організацію

Працівники

Соціальноекономічний захист

Правовий захист

Колективно-договірне регулювання

Охорона праці

Фінансова робота

Офіційні документи,
повідомлення

Навчання

На допомогу голові первинної профспілкової організації

Запитуєте - Відповідаємо

Оздоровлення, спорт

Огляди, конкурси

Інформує ПРОФТЕЛЕГРАФ

Контакти

Звіти

 
Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома  та використання в роботі лист ЦК Профспілки до Міністра освіти і науки, молоді та спорту Д.В.Табачника з приводу внесення змін до положення «Про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів» (додається) та відповідь на цей лист (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій
Доводимо до вашого відома  лист Міністерства соціальної політики України щодо оплати праці працівників освіти (додається).
Підвищення оплати праці працівників освіти: постанова Уряду
Оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» № 197 у редакції від 27.03.2013. (додається)

Підвищення заробітної плати з січня 2013 року

27 березня на розгляд Уряду було винесено  питання про підвищення зарплат. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров у вступному слові на засіданні Кабінету Міністрів.
Прем’єр-міністр наголосив, що на доручення Президента України, після тривалих консультацій з профспілками, сьогодні на розгляд Уряду виноситься рішення щодо чергового підвищення з 1 січня поточного року посадових окладів працівників бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки, виходячи з посадового окладу працівника 1 тарифного розряду – 852 гривні.
Таким чином посадові оклади працівників освіти збільшуються на 1,55 %.
Прийнято також рішення про перерахунок заробітної плати працівникам за всі три місяці цього року.
Крім того, з метою забезпечення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці працівників, посади яких відносяться до 1-5 тарифних розрядів, у штатних розписах з посадові оклади встановлюються з 1 січня 2013 року у таких розмірах:
1 тарифного розряду – 1147 грн;
2 тарифного розряду – 1152 грн;
3 тарифного розряду – 1162 грн;
4 тарифного розряду – 1172 грн;
5 тарифного розряду – 1182 грн.

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України направляє Рекомендації щодо проведення двомісячника з виявлення роботодавців, що ухиляються від участі в колективних переговорах та укладення колективних договорів, щорічне проведення якого у квітні-травні передбачено постановою Президії ФПУ від 23 грудня 2011 року № П-9-5 «Про запровадження Єдиної колдоговірної кампанії «Єдині цілі, єдині дії!». додається

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України неодноразово спрямовувалися звернення до влади щодо необхідності підвищення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки(детальніше).
Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома  та використання в роботі постанову Ради ФПУ від 12 грудня 2012 року № Р-6-3 «Про завдання профспілкових організацій щодо забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства», з додатками. (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома  Постанову Колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і  президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Про зміни до Положення про Всеукраїнський  громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України» (додається) та Положення  про Всеукраїнський громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Надсилаємо для використання в роботі з питання здійснення профспілками громадського контролю за додержанням законодавства про оплату праці лист ФПУ (додається) . Просимо оперативно інформувати про факти порушення строків виплати заробітної плати до обкому профспілки.

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома  листи Голови ФПУ Ю.М.Кулика про шляхи вирішення проблем, які виникають під час проведення ревізій в профспілках контролюючими органами (додається) та про оплату праці працівників бюджетної сфери за ЄТС (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

       Доводимо до вашого відома  лист Голови ЦК Профспілки працівників освіти про стан оплати праці працівників бюджетної сфери (додається). Просимо забезпечити направлення звернень членських організаційПрофспілки до Кабінету Міністрів України з приводу прийняття відповідної постанови стосовно розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС у 2013 році із забезпеченням щоквартального підвищення розмірів посадових окладів працівників освіти.

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

06.02.2013 року відбувся черговий Х пленум Хмельницької обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки   на якому було розглянуто питання про досвід роботи Кам'янець-Подільської міської організації Профспілки щодо організаційного зміцнення, інформаційного забезпечення, вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової роботи. З доповіддю виступила голова Кам-Подільського міськкому Профспілки Л.С.Ферманюк (виступ та постанова додаються).  В обговоренні прийняли участь начальник управління освіти і науки Кам-Подільської міської ради Старченко С.В. та голова профкому гуманітарно-педагогічної академії Зданевич Л.В..

Головам  райкомів, міськкомів,
 ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома  лист Федерації профспілок України від 01.02.2013р. № 03/01-34/223 щодо надання підприємством заохочень особам, які не перебувають у трудових відносинах з таким підприємством (штатні працівники профкому), для вироблення єдиної профспілкової позиції з питань захисту профспілкових лідерів у разі виникнення конфліктних ситуацій з контролюючими органами.(додається)

Головам  райкомів, міськкомів,
 ППО ВНЗ, первинних організацій

Постанова Пленуму "Про  облікову політику та організацію бухгалтерського обліку Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України" (додається)

Головам  райкомів, міськкомів,
 ППО ВНЗ, первинних організацій

Про врегулювання питання щодо Звіту про
суми податкових пільг

        В результаті проведених консультацій з представниками Міністерства доходів і зборів України, зокрема за участю заступника Голови ФПУ С.М Кондрюка, керівництвом Міністерства доходів і зборів України визнано відсутність підстав для обов'язкового подання профспілковими організаціями Звіту про суми податкових пільг за доходами, які не підлягають оподаткуванню згідно з пунктом 157.9 Податкового кодексу.

На підтвердження такої позиції Міністерством доходів і зборів розіслано місцевим податковим органам відповідного інструктивного листа, в якому, зокрема зазначено, що профспілкові організації, зареєстровані як неприбуткові організації, мають право не подавати Звіт про суми податкових пільг щодо доходів, що не оподатковуються згідно з пунктом 157.9 Податкового кодексу (лист додається - 1стор., 2 стор.).).

У зв'язку з цим, місцеві податкові органи не вправі вимагати від профспілкових організацій подання зазначеного Звіту за IV квартал 2012 р. і в подальшому.

 

 

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Бази персональних даних членів професійних спілок звільнено від обов’язку реєстрації
20 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» від 20.11.2012р. № 5491-VI.

Внесені зміни спрямовані на удосконалення правого регулювання у сфері захисту персональних даних, виправлення недоліків та неузгодженостей, виявлених за час впровадження і дії Закону України «Про захист персональних даних», забезпечення належного захисту основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних.

До сфери дії Закону віднесено діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється повністю або частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також на обробку персональних даних, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів.

Цей Закон відтепер не буде поширюватися на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється фізичною особою виключно для особистих чи побутових потреб, а також на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється творчим чи літературним працівником, у тому числі журналістом, у професійних цілях, за умови забезпечення балансу між правом на невтручання в особисте життя та правом на самовираження.

У зазначеному Законі враховані пропозиції профспілкових організацій щодо звільнення від обов’язкової реєстрації баз персональних даних членів профспілок.

Відповідними змінами, які внесено до статті 9 Закону, передбачено що володілець персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій.

Звільнено від обов’язку реєстрації також бази персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин.

 
Головам  райкомів, міськкомів,
 ППО ВНЗ, первинних організацій

Постанова Пленуму "Про  облікову політику та організацію бухгалтерського обліку Хмельницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України" (додається)

Головам  райкомів, міськкомів,
 ППО ВНЗ, первинних організацій

Про врегулювання питання щодо Звіту про
суми податкових пільг

        В результаті проведених консультацій з представниками Міністерства доходів і зборів України, зокрема за участю заступника Голови ФПУ С.М Кондрюка, керівництвом Міністерства доходів і зборів України визнано відсутність підстав для обов'язкового подання профспілковими організаціями Звіту про суми податкових пільг за доходами, які не підлягають оподаткуванню згідно з пунктом 157.9 Податкового кодексу.

На підтвердження такої позиції Міністерством доходів і зборів розіслано місцевим податковим органам відповідного інструктивного листа, в якому, зокрема зазначено, що профспілкові організації, зареєстровані як неприбуткові організації, мають право не подавати Звіт про суми податкових пільг щодо доходів, що не оподатковуються згідно з пунктом 157.9 Податкового кодексу (лист додається - 1стор., 2 стор.).).

У зв'язку з цим, місцеві податкові органи не вправі вимагати від профспілкових організацій подання зазначеного Звіту за IV квартал 2012 р. і в подальшому.

 

 

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Бази персональних даних членів професійних спілок звільнено від обов’язку реєстрації
20 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» від 20.11.2012р. № 5491-VI.

Внесені зміни спрямовані на удосконалення правого регулювання у сфері захисту персональних даних, виправлення недоліків та неузгодженостей, виявлених за час впровадження і дії Закону України «Про захист персональних даних», забезпечення належного захисту основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних.

До сфери дії Закону віднесено діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється повністю або частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також на обробку персональних даних, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів.

Цей Закон відтепер не буде поширюватися на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється фізичною особою виключно для особистих чи побутових потреб, а також на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється творчим чи літературним працівником, у тому числі журналістом, у професійних цілях, за умови забезпечення балансу між правом на невтручання в особисте життя та правом на самовираження.

У зазначеному Законі враховані пропозиції профспілкових організацій щодо звільнення від обов’язкової реєстрації баз персональних даних членів профспілок.

Відповідними змінами, які внесено до статті 9 Закону, передбачено що володілець персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій.

Звільнено від обов’язку реєстрації також бази персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин.

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Питання призначення та виплата пенсій за вислугу років постійно знаходиться на контролі профспілок. Так, Федерація профспілок України у листопаді 2012 року звернулася до Міністерства соціальної політики України щодо необхідності врегулювання цих проблем.

17 грудня 2012 року в Мінсоцполітики відбулося засідання робочої групи, в якому взяли участь фахівці Пенсійного фонду, Федерації профспілок України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, інших галузевих профспілок.

За результатами зустрічі Міністерством соціальної політики України та Пенсійним фондом були опрацьовані внесені пропозиції та надіслано Федерації профспілок попередню відповідь про подальший розгляд порушених питань.

Обком  Профспілки й надалі інформуватиме про стан вирішення питань, які виникають при призначенні та виплаті пенсій за вислугу років освітянам.

Відповідь Мінсоцполітики  (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій
Для використання в роботі подаємо форму статистичного звіту первинної профспілкової організації (додається).
Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій
До 15 січня 2013 року необхідно здати Форми фінансової звітності: фінансовий звіт, баланс, рух основних засобів.
Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома лист ФП України щодо подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій один раз на рік (додається)

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Оподаткування дитячих новорічних подарунків податком на доходи фізичних осіб

Інформуємо, що не зважаючи на цілеспрямовану та активну роботу Федерації профспілок України та ряду членських організацій, які на заклик ФПУ надіслали до державних органів влади «листи підтримки» щодо невідображення в податковому розрахунку № 1ДФ вартості окремих видів неоподатковуваних доходів, а також не дивлячись на підтримку Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики з цього питання, законодавчо проблема залишається не вирішеною, в т.ч. і щодо дитячих новорічних подарунків. Це означає, що дитячі новорічні подарунки, які видають профспілкові організації, вартістю до 50% однієї мінімальної заробітної плати, мають відображатися в податковому розрахунку 1ДФ за ознакою доходу «160», а у разі перевищення такої суми - за ознакою «126».
Разом з тим, дане питання залишатиметься на особливому контролі, ФПУ продовжить роботу з Мінфіном, ДПС та з новою Верховною Радою України щодо дерегуляції діяльності громадських організацій через зміни до Податкового кодексу України.
Додатки: - Відповідь Міністерства фінансів України
- Роз'яснення Державної податкової служби України в журналі «Все про бухгалтерський облік»

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома лист ФП України щодо вжиття заходів для вирішення питання стосовно забезпечення фінансування галузі освіти (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Обком профспілки направляє матеріали «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та пенсійне забезпечення» для використання в практичній роботі  (додається)

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома проект Положення про Всеукраїнський громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій
Доводимо до вашого відома лист ДПС України щодо оподаткування дитячих новорічних подарунків податком на доходи фізичних осіб (додається)
Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій
Доводимо до вашого відома та використання в роботі інформацію щодо заробітної плати працівників бюджетної сфери (додається). 
Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома методичні матеріали про порядок ведення установчої конференції  щодо створення первинної профспілкової організації (додається), та порядок створення первинної організації профспілки Федерації профспілок України на новоствореному підприємстві, установі, організації будь-якої форми власності і підпорядкування (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

У зв’язку з проведенням заходів з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного Дня боротьби з бідністю просимо на розширених засіданнях колегіальних органів розглянути питання, щодо створення на підприємствах, установах та організаціях умов для гідної праці, підвищення вартості робочої сили та погашення заборгованості з заробітної плати.
Інформацію для узагальнення про проведення заходів  з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного Дня боротьби з бідністю надати в обком профспілки до 18 жовтня.

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Доводимо до вашого відома лист ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо створення Державної електронної бібліотеки з питань безпеки виробництва, охорони та гігієни праці  (додається) .

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Федерація профспілок області у листопаді-грудні проводить фотоконкурс «Наша робота—наше життя». Терміни та умови його проведення наведено у Положенні про фотоконкурс ( додається ). Переможці будуть відзначені Подякою Голови ФП області та грошовою винагородою.
Інформація про результати конкурсу буде оприлюднена у віснику «Позиція», на сайті Федерації профспілок області і в Засобах масової інформації, а фото розміщені на стендах у фойє ФП області.

Просимо взяти активну участь у конкурсі—звеличенні ЛЮДИНИ ПРАЦІ.

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Надсилаємо для використання в практичній роботі постанову ФПУ від 10.07.2012 № П-13-2 «Про позицію профспілок щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов»язкового державного пенсійного страхування». (додається).

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій

Федерація профспілок України повідомляє, що протягом останнього місяця у профспілкових організацій, що входять до складу ФПУ та перебувають на банківському обслуговуванні ПАТ «Укрсоцбанк», були незаконно списані кошти по системі клієнт-банк. Варто зазначити, одо списання коштів відбувалось наприкінці робочого дня або в неробочий час.

Враховуючи вищезазначене наполегливо рекомендуємо вжити всіх застережних заходів, щодо безпеки обслуговування . в ПАТ «Укрсоцбанк», тимчасово перейти для здійснення розрахунків на паперових носіях, та розглянути питання про зміну банківської установи, яка-гарантуватиме більш безпечне обслуговування.
З повагою, Голова ФПУ
О.М.Кулик

Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                   ППО ВНЗ, первинних організацій
Лист Федерації профспілок Хмельницької області щодо включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців (далі - ЄДРПОУ) відомостей про первинні профспілкові організації, які набули статусу юридичної особи до 1 липня 2004р., однак своєчасно не подали відповідну інформацію для включення їх до ЄДРПОУ. (додається)

Нові банківські реквізити Хмельницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.
Просимо членські профспілкові внески перераховувати на новий поточний рахунок:
Хмельницька обласна організація профспілки працівників освіти і науки України

Код ЄДРПОУ   02662722,
р/рах.   26005300002903,
МФО 380612,
АТ «ЗЛАТОБАНК»

Голова обкому профспілки                                                 Яримюк А.С.

 

 

 

     
[1] [2] [3] [4]
   
 
         
           
           
Ablabar©  

колективна
угода