Головам  райкомів, міськкомів,
                                                                       ППО ВНЗ, первинних організацій
   
      Доводимо до вашого відома лист ФП України (додається) стосовно забезпечення безоплатним користуванням житлом з опаленням та освітленням педагогічних працівників сільської місцевості та відповідь Міністерства соціальної політики України (додається).    
      Головам РК, МК, ППО ВНЗ,
                                                                       первинних профспілкових організацій
   
      Доводимо до Вашого відома спільний лист першого заступника голови облдержадміністрації В.Гавришка та Заступника голови Федерації Профспілок області А.Яримюка щодо забезпечення регулярного безкоштовного підвезення педагогічних працівників у сільській місцевості, які цього потребують (додається).    
     

Міністерство освіти і науки України
 


01135,  м. Київ,  проспект Перемоги, 10 Тел. (044) 486 2442,  факс (044) 236 1049     
ministry@mon.gov.ua

­­­­­­­­­­­­­­__03.11.2009____1/12-4543__                  
На № _________ від __________                   

                                                                                           Заступнику  Голови
                                                                                           ЦК профспілки працівників
                                                                                           освіти і науки України
                                                                                           Труханову Г.Ф.
Щодо забезпечення педпрацівників
безоплатним користуванням житлом
з опаленням і  освітленням
Шановний Георгію Федоровичу !

      У Міністерстві освіти і науки України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 02.10.2009 № 55802/1/1-09 розглянуто Ваше звернення щодо гарантій держави в забезпеченні працівників соціальної сфери в сільській місцевості і селищах міського типу безплатним житлом з опаленням і освітленням, і повідомляємо.
Законом України “Про освіту”  (абзац перший частини четвертої  статті 57) визначено, що держава відповідно до чинного законодавства забезпечує педагогічним працівникам, які працюють в сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.
      На відміну від попередніх років (2005-2008), коли дія згаданого абзацу Закону України “Про освіту” була обмежена розміром доходу педагогічних працівників (тобто пільги надавалися, якщо вони мали право на податкову соціальну пільгу), що було визначено законами України про державний бюджет на згадані роки, на 2009 рік Законом України «Про Державний бюджет на 2009 рік» не передбачено жодних  обмежень грошовим доходом при наданні пільг з оплати комунальних послуг педагогічним працівникам у сільській місцевості і селищах міського типу.
      Рішенням Конституційного Суду від 22.05.2008 № 10-рп/2008 введення податкової соціальної пільги було визнано неконституційним.  
      Міністерство юстиції листом від 19.01.2009 № 565-0-26-09-21 на запит МОН щодо правомірності застосування п.14 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 14 (про обмеження середньомісячним доходом у розмірі 900 грн. при наданні пільг) повідомило, що рішення Конституційного Суду України  мають пряму дію, а обов’язок виконання його рішень є вимогою Конституції України.
      Відповідно у 2009 році гарантоване державою безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням в межах встановлених норм для педагогічних працівників сільської місцевості, селищ міського типу, а також пенсіонерів з їх числа повинно реалізовуватись у повному обсязі, без застосування пункту 14 постанови від 28.05.2008 № 530 про згадані обмеження розміром 900 грн., оскільки постанова, як підзаконний акт не може звужувати положень законів України.
     Одночасно інформуємо, що за повідомленням Мінпраці, Генеральною прокуратурою зроблено припис Міністерству фінансів та Міністерству юстиції щодо вилучення пункту 14 з тексту постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530, як такого, що суперечить чинному законодавству. 
     

 

       З повагою
      заступник Міністра                                                                          П.М.Куліков

 

   
           
           
Ablabar©  

колективна
угода