Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
   
      Доводимо до вашого відома  та використання в роботі лист ЦК Профспілки до Міністра освіти і науки, молоді та спорту Д.В.Табачника з приводу внесення змін до положення «Про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів» (додається) та відповідь на цей лист (додається).    
      Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
   
      Доводимо до вашого відома  лист Міністерства соціальної політики України щодо оплати праці працівників освіти (додається).    
      Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
   
      Доводимо до вашого відома та використання в роботі інформацію щодо заробітної плати працівників бюджетної сфери (додається).     
      Головам РК, МК, ППО ВНЗ,
                                                                       первинних профспілкових організацій
   
      Доводимо до вашого відома лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо збільшення у 2011 році обсягів видатків на фінансування та підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників (додається).    
      Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
   
      Доводимо до вашого відома лист Міністерства фінансів України щодо оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, забезпечення диференціації заробітної плати працівників, для яких визначені однакові посадові оклади, поширення виплати 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників (додається)    
      Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
   
      Доводимо до Вашого відома лист Міністерства праці та соціальної політики України щодо звернення первинних профспілкових організацій працівників освіти і науки стосовно оплати праці, встановлення розміру І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки… .(додається) .    
     

Головам райкомів, міськкомів,
 ПК ВНЗ, первинних організацій
 

   
     

Доводимо до Вашого відома, що 20 листопада 2010 року набирає чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати" (додається), яким змінено строки і порядок виплати зарплати. Також пропонуємо ознайомитись із коментарем до цього Закону (додається).

   
     

Внесено зміни до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" .....детальніше

   
     

 

Міністерство фінансів України

 

 

 

02.11.2009    31-18040-03-28/294621        Центральний комітет профспілки працівників освіти України
                                                                     Центральний комітет профспілки працівників охорони здоров`я України
                                                                Майдан Незалежності, 2,
                                                                м. Київ,
Про оплату праці                                         01012
--------------------------

Міністерство фінансів за дорученням Кабінету Міністрів України від 23.10.2009 № 58542/3/1-09 розглянуло звернення представників профспілок трудових колективів закладів освіти та охорони здоров`я стосовно встановлення в 2010 році посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати, визначеної на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 960 гривень) та виплати педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю до Дня працівника освіти згідно з статтею 57 Закону України «Про освіту».
Зазначені звернення надіслано без поштової адреси заявників.
Міністерство фінансів звертається з проханням довести до відома своїх територіальних органів інформацію з порушених питань.
В проекті Закону України «Про Державний бюджет України на                   2010 рік», який 15 вересня поточного року внесено Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, мінімальну заробітну плату передбачається встановити з 1 січня 2010 року у розмірі 681 гривня,  з 1 квітня – 696 гривень,              з 1 липня – 700 гривень,  з 1 жовтня –  719 гривень та з 1 грудня - 778 гривень на місяць.
Тобто, протягом січня – листопада 2010 року мінімальна заробітна плата буде встановлена на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а в грудні 2010 року – у розмірі, що перевищуватиме прожитковий мінімум.
У обсязі видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери враховано кошти на підвищення розмірів посадових окладів (тарифних ставок) працівників бюджетної сфери з урахуванням підвищення посадового окладу працівника                 І тарифного розряду відповідно до прогнозного індексу споживчих цін                     2010 року та встановлення його з 1 грудня 2010 року на рівні мінімальної заробітної плати.
Також передбачені кошти на проведення індексації заробітної плати працівників відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Загалом у проекті бюджету на 2010 рік обсяг видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери з урахуванням вищезазначеного та необхідності вирішення нагальних питань  в оплаті праці працівників окремих галузей бюджетної сфери, зокрема, встановлення з 1 січня 2010 року надбавки за вислугу років медичним працівникам, додаткової надбавки вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам та майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І - ІІ рівнів акредитації, збільшено порівняно з 2009 роком на 18,2 млрд. гривень, або на 19,1 відсотка.
Слід зазначити, що встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 січня 2010 року на рівні мінімальної заробітної плати 960 гривень, потребуватиме додаткових видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери у сумі 55,3 млрд. гривень порівняно з обсягами, врахованими в проекті бюджету 2010 року. Джерела покриття таких видатків відсутні.
Питання щодо подальшого підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери буде розглядатися з урахуванням стану соціально-економічного розвитку країни та фінансових можливостей бюджету.
Що стосується питання виплати педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків слід зазначити наступне. 
Відповідно до статті 57 Закону України “Про освіту” держава забезпечує педагогічним працівникам виплату щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків.
Порядок надання вказаної винагороди затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 № 898.
Відповідно до вказаного Порядку щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутності порушень виконавчої і трудової дисципліни та здійснюється в межах коштів, передбачених кошторисом навчального закладу чи методичної установи на оплату праці.
Щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків надається відповідно до положення, яке затверджується керівником навчального закладу чи методичної установи за погодженням з профспілковим комітетом і може включати в себе додаткові критерії, крім визначених у пункті 2 цього Порядку, з урахуванням специфіки навчального закладу чи методичної установи.

 

Заступник Міністра                                                                        В. Матвійчук

 

Галамага 253-19-98

   
           
Ablabar©  

колективна
угода